Powered by Smartsupp
Na chwilę byłam po drugiej stronie lustra 1
Na chwilę byłam po drugiej stronie lustra

Mama i tata to fundament To przy tacie uczymy się zdobywać świat. To tata toruje drogę wyrażenia i określania się w świecie. Przez wiele lat żyłam w poczuciu nieznajomości własnego taty.

Kiedy torujemy w sercu własny dostęp do taty, zaczynamy goić to co zranione, otulać to co nieotulone, wybaczać to co niewybaczone. Wtedy tez stajemy na dwóch nogach w życiu.

Bo dojść do taty to stanąć w świetle i w świecie.

czytaj całość »
leniwce - pluszowe zabawki na szydełku 0
leniwiec przytulanka duży miś na szydełku

Urodziłam się i wychowywałam w latach 80-tych ubiegłego wieku. WOW jak to brzmi!!!  W szkole podstawowej w ramach zajęć praktycznych uczyliśmy się gotować proste potrawy, wyplataliśmy kwietniki ze sznurka jutowego, szyliśmy fartuszki i szydełkowaliśmy. Te dwie ostatnie aktywności spędzały mi sen z oczu. Nie cierpiałam tego. Tu trzeba było być bardzo skupionym i cierpliwym, a jako dziecko chciałam wszystko na już, a i zainteresowań miałam mnóstwo. Dziś jako dorosła kobieta wyćwiczyłam u siebie cierpliwość, choć nadal gorzej ze skupieniem.

czytaj całość »
Gilda artystyczna lalka waldorfska 0
Gilda artystyczna lalka waldorfska


Gilda powstawała w czasie mojej fascynacji Wikingami. Obejrzałam dwukrotnie całe  dwie serie o tej cywilizacji. Przeczytałam o ludziach z północy kilka ciekawych pozycji książkowych. Imię dla tej lalki przyszło same. Zeskoczyła z blatu biurka dumnie ogłaszając "cześć jestem Gilda".

i tak zostało.

 

 

czytaj całość »
Pracownia lalkarza 0
Pracownia lalkarza

Na początku odkrywania w sobie pasji tworzenia pojawiła się lalka. Lubię odkrywać w sobie nowe potencjały, szukać nowych inspiracji, próbować nowych rzeczy. Więc z czasem zaczęłam wyplatać firany techniką makramy, szyć konie na patyku, szydełkować techniką amigurumi, ale to właśnie w tworzeniu lalek czuję się  wyjątkowo. Właśnie ta forma wyraża mnie najbardziej. Tu widać mnie, prawdziwą, nieudawaną, nie do podrobienia. Tu mam swój styl i rozpoznawalność. W życiu przede wszystkich chodzi o emocje, uczucia. I właśnie te emocje i wibracje jakie towarzyszą mi przy tworzeniu lalki są iskrą, która napędza mnie do działania. Jestem osobą wysoko wrażliwą, kiedyś sądziłam że to mój defekt. Dziś wiem, że tylko taka mogę tworzyć moje lalki, w których mieszkają emocje twórcy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl